[DÚLOS /
JEDNOTA BRATRSKÁ /
provincie ]
POZOR! ZMRAŽENO!
Následující údaje byly naposledy aktualizovány 5.ledna 1998
a jsou proto z velké části neplatné. Znázorněný stav odpovídá době
před synodem 1998.
Dále budou aktualizovány již jen informace
o Ochranovském seniorátu ČCE.
ČESKÁ PROVINCIE JEDNOTY BRATRSKÉ
(vznikla v roce 1457, obnovena 1862)
OBSAH
Sbory Jednoty bratrské v České provincii:
Pozn:
Misijní stanice:
- Pozn:
- Znakem $ jsou oznaceny ty sbory a misijní stanice Jednoty bratrské,
které byly zakresleny do "Mapy sborů" s podtitulem "Církev vyhlíží
probuzení", vydané Životem víry - časopisem KMS, a distribuované
jako součást dvojčísla ŽV 7-8/1997. Cílem mapy mělo být "podat přehled
o evangelikálních sborech různých církví".
Kazatelské stanice:
Vysvětlivky
ÚZKÁ RADA JEDNOTY BRATRSKÉ
BISKUP JEDNOTY BRATRSKÉ
ÚSTŘEDÍ JEDNOTY BRATRSKÉ
Škola J.A.Komenského
Misijní škola M.L.Zinzendorfa
Abecední rejstřík kazatelů aj.
Sbory Jednoty bratrské v České provincii
(spolu se stanicemi)
Česká Lípa
- 470 01, Mariánská 551, tel. 0425-26518
Ne+nb 9:00 - Dům dětí a mládeže "Libertin", Škroupovo nám. 138
bh St 17:30 - Panská 225
kazatel (P): Josef Marek *1.11.1942
kazatelská stanice:
- Dubá 471 41, Dlouhá 87, tel. 0425-93204,
Ne 1.+ 3. neděle v měsíci 8:30
Dobřív
- 338 44, čp. 184, tel. 0181-922118
Ne+nb 9:30, bh St (liché týdny) 19:00
kazatel (D):ing. Jan Talán *23.10.1955
Frýdlant v Čechách
- 464 01 Děkanská 83
Ne 9:00, bh Čt 18:00
kazatel (D): Tomáš Růžička *23.8.1974
Hejnice
- 463 62, čp. 439, tel. 0427-93387
Ne+nb 9:00, Út 18:00 - vše v klubovně Zahrádkářského svazu,
do So 15:00 - fara.
kazatel (D): ing. Jaroslav Zajíček *23.9.1959
Holešov
- 769 01, Nerudova 320, tel. 0635-21946
Ne+nb 9:00, bh Út 16:00
kazatel (D): ing. Svetozár Slavka *19.8.1952
misijní stanice:
- Znojmo 669 02, Kollárova 18, tel. 0624-241627
Ne 14:00 v ČCE, Rudoleckého 15, mh St 17:00
misijní pracovník (D): Vojtěch Samko *2.1.1961
Chrastava
- 463 31, Andělská hora 102, tel. 048-932543
Ne+nb 9:00 "M" Klub - Střelecký vrch, mh Čt 18:00
kazatel (D): Jan Kriegel *25.12.1960
Jablonec nad Nisou
- 466 01, Máchova 29, tel. 0428-24678
Ne+nb 9:00, bh Pá 17:00
administrátor: (P) Jindřich Halama sen.
Koberovy
- Ne 9:00, bh St 19:00 (v zimě 18:00)
kazatel (P): Václav Kačer *17.7.1931
- byt: Smrčí 41, 513 01 Semily, tel. 0431-688247, tel. do zam.: 0431-688153
Liberec
- 460 01, B.Němcové 9, tel. 048-5106384
Ne+nb 9:30 - Koloseum
sekretářka: Lydie Halamová
1.kazatel (správce sboru) (D): Petr Krásný *25.12.1961
- byt: Masarykova 26, 460 01 Liberec, tel. 048-424581
2.kazatel: (D) Evald Rucký *9.1.1959
misijní prac.: Ivo Novák *2.9.1963
- byt: Na Perštýně 591, 460 01 Liberec, tel. 048-422971
misijní prac.: Martin Škoda *21.2.1963
- byt: Jiráskova 304, 460 01 Liberec, tel. 048-51206
misijní prac.: Jan Votrubec *6.6.1955
- byt: Sametová 719, 460 01 Liberec, tel. 048-423098
kazatelské stanice:
Hrádek n.Nisou 463 34, Čt 18:00 - Dům kultury ???
Semily Ne 15:00 v KD Golf
- Zdeněk Fejfar, byt: SNP 351, 460 01 Liberec 5, tel. 048-24088
Stráž pod Ralskem Út 19:00
- Jiří Šafařík, byt: Hornická 302, 471 27 Stráž p.R., tel.: 0425-55656
Diakonie Beránek
- adresa libereckého sboru
koordinátor: Věra Hartlová, tel. 048-5102868
Mladá Boleslav
- 293 01, Blahoslavova 187/9, tel./fax: 0326-23671.
Ne+nb 9:00, bh Čt 18:30, ml Pá 18:00
kazatel (D): ing. Jaroslav Pleva *20.7.1955
misijní prac.: Jan Salaba *22.4.1969, S.K.Neumanna 389/25
kazatelské stanice:
Bakov nád Jizerou So 18:00
Dolní Bousov 186 Ne (2.+4. v měsíci) 16:30;
misijní stanice:
Týnec nad Sázavou
misijní prac.: ThMgr. Ing. Stanislav Škvor *23.1.1962
- byt:Petroupim 39, 256 01 Benešov, tel. 0301-956164
Nová Paka
- 509 01, Kollárova 456, tel. 0434-2605.
Ne+nb 9:00, bh St 17:00
kazatel (D): Bohdan Čančík *2.8.1958
kazatelské stanice:
Lázně Bělohrad Ne (3. v mesíci) 16:00 - hasičská zbrojnice
Lomnice nad Popelkou Út 18:30 - Dům dětí a mládeže
-
- 463 65, Kmochova 682,
Ne 9:00, Pá 18:00
kazatel (D): Martin Bukovský *20.6.1971, Celní 851
Potštejn
- 517 43, Českých bratří 10, tel. 0445-7278.
Ne+nb 9:00
kazatel: (D) Daniel Heřman *16.8.1971
misijní prac.: Tomáš Dašek *2.1.1967,
Jiráskova 1055, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, tel. 0445-532759
kazatelské stanice:
- Bystré u Poličky
- Kostelec nad Orlicí
- Rychnov nad Kněžnou
- Vamberk
- Žamberk
misijní stanice:
- Dobruška 518 01, Orlická 979, tel. 0443-22139
misijní prac. (D): Miroslav Boš *23.2.1967
Ne+Nb 9:00 - Městské muzeum
-
- 120 00 Praha 2, Hálkova 5;
V říjnu 97 změna telefonního čísla - nové číslo: 02-24941870.
Ne+nb 9:00, ml St (akad.rok) 18:00, bh Čt 17:00.
kazatel (P): Bohumil Kejř *14.1.1952
Rovensko pod Troskami
- 512 63, Revoluční 399, tel. 0436-91189.
Ne 9:30
kazatelka (P): Hana Jalušková *30.11.1947
Tanvald
- 468 41, Dolní Smržovka 91, tel. 0428-394202.
kostelník: Petr Horáček
Ne 9:00 (červenec-srpen 8:30).
kazatel (P): Rudolf Borski *2.7.1927
- byt kazatele: Tyršova 1135,
468 51 Smržovka, tel. 0601-288529
kazatelské stanice:
- Kořenov - dřevěný kostelíček, Ne 10:00 (červenec-srpen)
- Velké Hamry
Turnov
- 511 01, 28.října 453, tel. 0436-311287
Ne+nb 9:00, ml Pá 18:45
kazatel (D): Ondřej Halama *8.4.1956
Ujkovice
- čp.63, pošta: 294 47 Ledce, tel. 0326-980127.
Ne 9:00.
laický kazatel: Václav Hájek *1.3.1961
-
- 562 01, M.J.Kociana 53, tel. 0465-525528.
Ne+nb 9:00, mh Ne 18:00, bh Út 18:00, ml Pá 19:00
kazatel (D): ing. Petr Štecha *15.6.1967
kazatelské stanice:
- Choceň Ne (1.+3. v měsíci) 14:00 - Loutkový sál v Sokolovně
- Zdeněk Marek, Krawcova 1032, 565 01 Choceň; tel. 0468-972694
- Lanškroun St 17:00 - městská knihova
Železný Brod
- 468 22, Komenského 603, tel. 0428-389231.
Ne 9:00, bh Čt 18:00
kazatel (P): Jiří Polma *25.2.1950
kazatelské stanice:
- Alšovice č.p. 47 (pošta 468 21 Bratříkov) Pá 17:30
kazatelka (D): ing. Eliška ŠOLCOVÁ *15.10.1938
- Bratříkov - Pěnčín
- Huntířov: Obecní úřad - knihovna:
duben-říjen Ne 9:00, listopad-březen Po 15:00, nyní (dočasně?) Út 15:00 ??
- Malá Skála (na obecním úřadě) Ne 14:00 ??
- Střevelná
- Těpeře č.11 (ve statku u Daníčků) Čt 17:30
Vysvětlivky
Za názvem sboru (jménem obce, ve které se nachází)
následuje poštovní směrovací číslo, ulice, číslo domu,
číslo telefonu (s předvolbou) a dále hodina, příp.
místo, kde se pravidelně koná:
Ne - Nedělní shromáždění
Ne+nb - Nedělní shromáždění a zároveň dětská besídka
nb - dětská nedělní besídka
bh - biblická hodina
mh - modlitební hodina
ml - sejití mládeže
kazatel - jméno kazatele, datum narození, příp. adresa, liší-li se od adresy sboru
písmeno v závorce za slovem kazatel/kazatelka označuje stupeň ordinace:
(D) - diakon
(P) - presbyter
(B) - biskup
ÚZKÁ RADA JEDNOTY BRATRSKÉ
- kancelář: Kollárova 456, 509 01 Nová Paka, tel. 0434-621258.
předseda:
Ondřej Halama
členové:
Bohumil Kejř,
Jaroslav Pleva
BISKUP JEDNOTY BRATRSKÉ
- ThDr. Adolf Ulrich (B) *4.6.1909, Hornoměcholupská 28,
102 00 Praha 10 - Hostivař, tel. 02-758160
ÚSTŘEDÍ JEDNOTY BRATRSKÉ
- Kollárova 456, 509 01 Nová Paka, tel./fax 0434-621258.
Expedice Hesel a časopisu Jednota bratrská.
vedoucí: Blanka Vašková
Škola J. A. Komenského
- Srbská 441/12, 460 11 Liberec 11, tel. 048-5107705
ředitelka: Daniela Coufalová
Misijní škola M. L. Zinzendorfa
- adresa libereckého sboru, tel. 048-5100672
ředitel: Jiří Helis *12.8.1960,
bytem: Kaplického 428, 468 01 Liberec
Redakce časopisu Jednota bratrská
- redaktor a adresa redakce:
Jiří Just, Popradská 1275;
562 05 Ústí nad Orlicí
tel. do zam.: 0465-525790
DUCHOVNÍ NA ODPOČINKU
Jindřich Halama sen. *14.3.1925, S. K. Neumanna 389/25,
293 01 Mladá Boleslav, tel. 0326-721136
Miroslav Hloušek *9.2.1927, Nádražní 1066, 511 02 Turnov
Miroslav Matouš *28.10.1921, Oblouková 38,
101 00 Praha 10 - Vršovice, tel. 02-720415
Jan NIEBAUER *3.5.1918, SRN
VDOVY PO KAZATELÍCH
Fričová Dobromila - Mladá Boleslav
Petrová Bohumila - Železný Brod
Plecháčová Ludmila - Holešov
Polmová Vlasta - Libáň
Římková Libuše - Železný Brod
Vacovská Príja - Potštejn
Votrubcová Libuše - Liberec
Abecední rejstřík kazatelů aj.
- Pozn:
- Písmeno v závorce za jménem kazatele označuje stupeň udělené ordinace:
- (D) - diakon
- (P) - presbyter
- (B) - biskup
[DÚLOS /
JEDNOTA BRATRSKÁ /
provincie ]