[1250 | ISO-Lat2 | PC-Lat2 | Kam | MAC | ASCII]
[DÚLOS / JEDNOTA BRATRSKÁ / provincie ]

POZOR! ZMRAŽENO!

Následující údaje byly naposledy aktualizovány 5.ledna 1998 a jsou proto z velké části neplatné. Znázorněný stav odpovídá době před synodem 1998.
Dále budou aktualizovány již jen informace o Ochranovském seniorátu ČCE.


ČESKÁ PROVINCIE JEDNOTY BRATRSKÉ

(vznikla v roce 1457, obnovena 1862)

Mapa české provincie Jednoty bratrské

OBSAH

Sbory Jednoty bratrské v České provincii:

Pozn:

Misijní stanice:

Pozn:
Znakem $ jsou oznaceny ty sbory a misijní stanice Jednoty bratrské, které byly zakresleny do "Mapy sborů" s podtitulem "Církev vyhlíží probuzení", vydané Životem víry - časopisem KMS, a distribuované jako součást dvojčísla ŽV 7-8/1997. Cílem mapy mělo být "podat přehled o evangelikálních sborech různých církví".

Kazatelské stanice:

Vysvětlivky


ÚZKÁ RADA JEDNOTY BRATRSKÉ
BISKUP JEDNOTY BRATRSKÉ
ÚSTŘEDÍ JEDNOTY BRATRSKÉ
Škola J.A.Komenského
Misijní škola M.L.Zinzendorfa

Abecední rejstřík kazatelů aj.


Sbory Jednoty bratrské v České provincii

(spolu se stanicemi)

Česká Lípa

470 01, Mariánská 551, tel. 0425-26518
Ne+nb 9:00 - Dům dětí a mládeže "Libertin", Škroupovo nám. 138
bh St 17:30 - Panská 225
kazatel (P): Josef Marek *1.11.1942

kazatelská stanice:

Dobřív

338 44, čp. 184, tel. 0181-922118
Ne+nb 9:30, bh St (liché týdny) 19:00
kazatel (D):ing. Jan Talán *23.10.1955

Frýdlant v Čechách

464 01 Děkanská 83
Ne 9:00, bh Čt 18:00
kazatel (D): Tomáš Růžička *23.8.1974

Hejnice

463 62, čp. 439, tel. 0427-93387
Ne+nb 9:00, Út 18:00 - vše v klubovně Zahrádkářského svazu, do So 15:00 - fara.
kazatel (D): ing. Jaroslav Zajíček *23.9.1959

Holešov

769 01, Nerudova 320, tel. 0635-21946
Ne+nb 9:00, bh Út 16:00
kazatel (D): ing. Svetozár Slavka *19.8.1952

misijní stanice:

Chrastava

463 31, Andělská hora 102, tel. 048-932543
Ne+nb 9:00 "M" Klub - Střelecký vrch, mh Čt 18:00
kazatel (D): Jan Kriegel *25.12.1960

Jablonec nad Nisou

466 01, Máchova 29, tel. 0428-24678
Ne+nb 9:00, bh Pá 17:00
administrátor: (P) Jindřich Halama sen.

Koberovy

Ne 9:00, bh St 19:00 (v zimě 18:00)
kazatel (P): Václav Kačer *17.7.1931
  - byt: Smrčí 41, 513 01 Semily, tel. 0431-688247, tel. do zam.: 0431-688153

Liberec

460 01, B.Němcové 9, tel. 048-5106384
Ne+nb 9:30 - Koloseum
sekretářka: Lydie Halamová
1.kazatel (správce sboru) (D): Petr Krásný *25.12.1961
  - byt: Masarykova 26, 460 01 Liberec, tel. 048-424581
2.kazatel: (D) Evald Rucký *9.1.1959
misijní prac.: Ivo Novák *2.9.1963
  - byt: Na Perštýně 591, 460 01 Liberec, tel. 048-422971
misijní prac.: Martin Škoda *21.2.1963
  - byt: Jiráskova 304, 460 01 Liberec, tel. 048-51206
misijní prac.: Jan Votrubec *6.6.1955
  - byt: Sametová 719, 460 01 Liberec, tel. 048-423098

kazatelské stanice:

Hrádek n.Nisou 463 34, Čt 18:00 - Dům kultury ???
Semily Ne 15:00 v KD Golf
   - Zdeněk Fejfar, byt: SNP 351, 460 01 Liberec 5, tel. 048-24088
Stráž pod Ralskem Út 19:00
   - Jiří Šafařík, byt: Hornická 302, 471 27 Stráž p.R., tel.: 0425-55656

Diakonie Beránek

- adresa libereckého sboru
koordinátor: Věra Hartlová, tel. 048-5102868

Mladá Boleslav

293 01, Blahoslavova 187/9, tel./fax: 0326-23671.
Ne+nb 9:00, bh Čt 18:30, ml Pá 18:00
kazatel (D): ing. Jaroslav Pleva *20.7.1955
misijní prac.: Jan Salaba *22.4.1969, S.K.Neumanna 389/25

kazatelské stanice:

Bakov nád Jizerou So 18:00
Dolní Bousov 186 Ne (2.+4. v měsíci) 16:30;

misijní stanice:

Týnec nad Sázavou
misijní prac.: ThMgr. Ing. Stanislav Škvor *23.1.1962
  - byt:Petroupim 39, 256 01 Benešov, tel. 0301-956164

Nová Paka

509 01, Kollárova 456, tel. 0434-2605.
Ne+nb 9:00, bh St 17:00
kazatel (D): Bohdan Čančík *2.8.1958

kazatelské stanice:

Lázně Bělohrad Ne (3. v mesíci) 16:00 - hasičská zbrojnice
Lomnice nad Popelkou Út 18:30 - Dům dětí a mládeže

Nové Město pod Smrkem

463 65, Kmochova 682,
Ne 9:00, Pá 18:00
kazatel (D): Martin Bukovský *20.6.1971, Celní 851

Potštejn

517 43, Českých bratří 10, tel. 0445-7278.
Ne+nb 9:00
kazatel: (D) Daniel Heřman *16.8.1971
misijní prac.: Tomáš Dašek *2.1.1967, Jiráskova 1055, 516 01 Rychnov nad Kněžnou, tel. 0445-532759

kazatelské stanice:

misijní stanice:

Praha

120 00 Praha 2, Hálkova 5; V říjnu 97 změna telefonního čísla - nové číslo: 02-24941870.
Ne+nb 9:00, ml St (akad.rok) 18:00, bh Čt 17:00.
kazatel (P): Bohumil Kejř *14.1.1952

Rovensko pod Troskami

512 63, Revoluční 399, tel. 0436-91189.
Ne 9:30
kazatelka (P): Hana Jalušková *30.11.1947

Tanvald

468 41, Dolní Smržovka 91, tel. 0428-394202.
kostelník: Petr Horáček
Ne 9:00 (červenec-srpen 8:30).
kazatel (P): Rudolf Borski *2.7.1927
  - byt kazatele: Tyršova 1135, 468 51 Smržovka, tel. 0601-288529

kazatelské stanice:

Turnov

511 01, 28.října 453, tel. 0436-311287
Ne+nb 9:00, ml Pá 18:45
kazatel (D): Ondřej Halama *8.4.1956

Ujkovice

čp.63, pošta: 294 47 Ledce, tel. 0326-980127.
Ne 9:00.
laický kazatel: Václav Hájek *1.3.1961

Ústí nad Orlicí

562 01, M.J.Kociana 53, tel. 0465-525528.
Ne+nb 9:00, mh Ne 18:00, bh Út 18:00, ml Pá 19:00
kazatel (D): ing. Petr Štecha *1967

kazatelské stanice:

Železný Brod

468 22, Komenského 603, tel. 0428-389231.
Ne 9:00, bh Čt 18:00
kazatel (P): Jiří Polma *25.2.1950

kazatelské stanice:


Vysvětlivky

Za názvem sboru (jménem obce, ve které se nachází) následuje poštovní směrovací číslo, ulice, číslo domu, číslo telefonu (s předvolbou) a dále hodina, příp. místo, kde se pravidelně koná:
Ne - Nedělní shromáždění
Ne+nb - Nedělní shromáždění a zároveň dětská besídka
nb - dětská nedělní besídka
bh - biblická hodina
mh - modlitební hodina
ml - sejití mládeže
kazatel - jméno kazatele, datum narození, příp. adresa, liší-li se od adresy sboru
písmeno v závorce za slovem kazatel/kazatelka označuje stupeň ordinace:
(D) - diakon
(P) - presbyter
(B) - biskup


ÚZKÁ RADA JEDNOTY BRATRSKÉ

kancelář: Kollárova 456, 509 01 Nová Paka, tel. 0434-621258.
předseda: Ondřej Halama
členové: Bohumil Kejř, Jaroslav Pleva

BISKUP JEDNOTY BRATRSKÉ

ThDr. Adolf Ulrich (B) *4.6.1909, Hornoměcholupská 28, 102 00 Praha 10 - Hostivař, tel. 02-758160

ÚSTŘEDÍ JEDNOTY BRATRSKÉ

Kollárova 456, 509 01 Nová Paka, tel./fax 0434-621258.
Expedice Hesel a časopisu Jednota bratrská.
vedoucí: Blanka Vašková

Škola J. A. Komenského

Srbská 441/12, 460 11 Liberec 11, tel. 048-5107705
ředitelka: Daniela Coufalová

Misijní škola M. L. Zinzendorfa

adresa libereckého sboru, tel. 048-5100672
ředitel: Jiří Helis *12.8.1960, bytem: Kaplického 428, 468 01 Liberec

Redakce časopisu Jednota bratrská

redaktor a adresa redakce:
Jiří Just, Popradská 1275; 562 05 Ústí nad Orlicí
tel. do zam.: 0465-525790


DUCHOVNÍ NA ODPOČINKU

Jindřich Halama sen. *14.3.1925, S. K. Neumanna 389/25, 293 01 Mladá Boleslav, tel. 0326-721136

Miroslav Hloušek *9.2.1927, Nádražní 1066, 511 02 Turnov

Miroslav Matouš *28.10.1921, Oblouková 38, 101 00 Praha 10 - Vršovice, tel. 02-720415

Jan NIEBAUER *3.5.1918, SRN

VDOVY PO KAZATELÍCH

Fričová Dobromila - Mladá Boleslav
Petrová Bohumila - Železný Brod
Plecháčová Ludmila - Holešov
Polmová Vlasta - Libáň
Římková Libuše - Železný Brod
Vacovská Príja - Potštejn
Votrubcová Libuše - Liberec


Abecední rejstřík kazatelů aj.

Pozn:
Písmeno v závorce za jménem kazatele označuje stupeň udělené ordinace:
  1. (D) - diakon
  2. (P) - presbyter
  3. (B) - biskup


[DÚLOS / JEDNOTA BRATRSKÁ / provincie ]